מפעלי ההנצחה לזכר אמנון גברט
תחרות ניווט
אמנון הצטרף לחוגי סיירות של הקק"ל (ע"ש אורי מימון) בכיתה ה', ובכך החל בדרך חיים שהייתה מרכזית עבורו עד יומו האחרון.
בחופש הגדול שאחרי כתה ט' השתתף אמנון בקורס מד"צים של חוגי הסיירות, במתקני המוסד החינוכי "הרי אפרים" שבקיבוץ עין-השופט, ואז התחיל להדריך. ההדרכה הייתה לו קשה בהתחלה, מה עוד שהיו ילדים לא קלים בקבוצה אותה הדריך, אך במקום לוותר לו, הוצמד אליו מדריך בוגר, וזה עזר לו. בהמשך קיבל אמנון בטחון, ויחד עם אמיר דלומי מעצמון וזיו רוזנברג מרקפת הדריך מספר קבוצות. הוא נעשה מדריך מאוד אהוד על חניכיו, כמו שאמר אחד מהם: "אחרי אמנון תמיד הלכנו בעיניים עצומות, אנחנו די הערצנו אותו." אמנון ערך המון טיולים – עם הקבוצה שלו בחוגי סיירות, סקרי שטח במקומות שונים, עם חבריו ממשגב ומחוגי סיירות, ובכל צרוף שהוא. פעם ערכו טיול בנגב מן הערבה לכוון שדה-בוקר, ובו הטמינו להם מראש ג'ריקנים עם מים במקומות מסתור. פעם אחרת היו בטיול בו נגמרו להם המים, והם נאלצו להזעיק את חולית החילוץ מעין-יהב על מנת שיביאו להם מים.
בכתה י' ארגן אמנון לו ולחבריו ממשגב מספר טיולים. בחופשת פורים נסעו לשדה-בוקר, שם ערכו טיול בן שלושה ימים שכלל טיפוס על חוד עקב. אנחנו סמכנו על אמנון למרות שבמקום היו כבר תאונות, אך ידענו שאמנון אחראי ורציני. טיול אחר היה "מים לים". ביום החם ביותר של השנה, ערב חג השבועות, הם יצאו. ביום הראשון הלכו מחוף אכזיב דרך נחל כזיב עד לבית ספר שדה הר מירון. הם הגיעו מאוחר בערב וישנו שם. ביום השני הלכו דרך נחל עמוד עד לחוף חוקוק בכינרת. הם הלכו 65 ק"מ ביומיים. לפני צאתם השאיר אמנון בידינו העתק של רשימת הטלפונים אותה ערך. היו ברשימה כל הטלפונים של מתאמי הטיולים במשרד הביטחון, בפיקוד הצפון, בחברה להגנת הטבע, בבתי ספר שדה, ועוד ועוד.
אמנון קנה את מדריך הטיולים "הכול על הגב", וקרא אותו בשקיקה, כמו ספר מתח. הוא גם זכר כל פרט שכתוב בספר, כך שכשהגיע פעם לחנות "למטייל" וסיפר על כך, מיד הציעו לו לעבוד אצלם.
אמנון וחבריו הקימו את גרעין "צוריעז" של חוגי סיירות בסוף כיתה י"ב. בחופש הגדול הם עברו קורס לקראת צאתם לשנת שירות. את שנת השרות בילה הגרעין בצפון הארץ. הם התגוררו במבנה שהועמד לרשותם בכפר הנוער "נירים" שעל חוף הים במושב בוסתן-הגליל. המבנה היה עלוב ומוזנח, וחברי הגרעין תרמו לכך לא מעט... הם קראו לו ה"מוקטעה" (כשם לשכתו של יאסר ערפאת ברמאללה). אמנון הדריך בכפר-וורדים ובראש-פינה, וכן העביר פעם בשבוע שיעור הישרדות בכתה ז' בבי"ס משגב. הוא הביא לגרעין את המחשב שלו, והיה אחראי על התקציבים, יחד עם זה שדאג להעלות על המחשב את כל המידע ההכרחי והלא הכרחי על פעילותם. עם אלי ירושלמי, הרכז של חוגי סיירות באזור הצפון, היה לאמנון קשר טוב, אך גם ויכוחים אודות חלוקת התקציב. הוא עזר לאלי לארגן את המחשב במשרד החוג בכרמיאל, והיה פותר להם כל בעיה.
 
בחוגי הסיירות של הקק"ל החליטו להנציח את זכרו של אמנון בתחרות ניווט הנערכת אחת לשנה, בסוף האביב. התחרויות הראשונות נערכו באזור משגב, ובשנים האחרונות הן נערכות בעכו.