עוז מנדלוביץ
בן לאסנת ועופר.
אח לחן ורועי.
נולד בא' ניסן תשנ"ג, 23.3.1993 .
גר ביישוב הקהילתי עצמון שבמועצה האזורית משגב..
שירת בחטיבת גולני.
נפל במהלך מבצע צוק איתן בכ"ב תמוז תשע"ד, 20.7.2014.
היה בן עשרים ואחת בנופלו.
הובא למנוחת עולמים בבית העלמין במשגב.
עוז נולד במרץ 1993 בקיבוץ יקום בן לאסנת ועופר, בגיל 3 עבר עם הוריו לגליל והתחנך במועצה האזורית משגב.
עוז שלנו גיבור אמיתי, מגיל צעיר תמיד היה החזק והממגנט שבחבורה.
כל כך חכם ומפולפל, מלא מוטיבציה, אמביציונר רציני ובעל חוש הומור מפותח אשר מקנה לו כישרון זיהוי היכן ניתן לזרוק הערה צינית שתגרום לכולם לצחוק גם ברגעים הכי קשים.
לפני הצבא, עוז רצה להגיע ליחידה מובחרת, למקום בו יוכל לתרום כמה שיותר ולעשות שירות משמעותי. הוא התאמן בלי סוף, עבר את גיבוש היח"טיות והגיע לפלחה"ן גולני.


עוזי, נער צנוע, קסום ויפה תואר, בעל עיניים נוצצות, חיוך מתוק חודר לבבות. אוהב חיים, ים ואדם. חייו הקצרים, מלאים בתבונה, רגישות, שמחה, עשייה ונתינה, יותירו לעד חותם עמוק בלב כל.
עוז היה דמות מופת ברמה הערכית והאנושית, נער אופטימי מלא שמחת חיים, חדור חדוות נתינה ורצון לעזור לזולת. אנשים אהבו להימצא בחברתו. חבריו שספדו לו תיארו אותו "חבר הכי טוב בעולם".
חברו אלמוג כותב:
"סחבק יודע את העבודה" הייתה התשובה של עוזי כאשר אמרתי לו שישמור על עצמו, לפני הכניסה לעזה. התשובה ששיקפה כל כך טוב את האישיות המדהימה של עוזי שלנו. תמיד אופטימי ומאושר, עם חיוך תמידי על הפנים וחוש הומור יוצא מן הכלל. לא לוקח דברים קשה ותמיד בטוח בעצמו ובדרך שבה בחר.
עוזי היה אדם יחיד במינו, מסוג האנשים שלא פוגשים כל יום ולרוב לא מכירים כלל במהלך החיים. ספורטאי מצטיין, אינטליגנטי ברמה יוצאת דופן ומעל הכל חבר מדהים. ברגעים הכי קשים שלי הוא תמיד ידע מה להגיד ומה לעשות בכדי לשפר את מצב רוחי. כשהייתי אומר לו שקרה משהו, תוך חמש דקות הוא כבר היה מחוץ לדלת ביתי, עם החיוך הכובש שלו והוא היה נשאר איתי עד שאני הייתי מחייך גם. הוא היה חבר שהיה נותן בשבילך את כל מה שיש לו ולא מצפה לתמורה.
עוז היה ספורטאי מחונן, כדורגלן מצטיין, מדריך כושר, אצן, שרירן, וגם כנר מוכשר. הוא היה שקט, אך הבדרן שבחבורה, עצמאי בכל, אך גם ילד של אימא. בליין, אך גם משפחתי וביתי. כל הניגודים הללו יצרו בן אדם אחד מושלם – אתה עוז שלנו.