אברהים סואעד
בן לתמאם ופאוזי.
מאורס לרסמייה חסן.
נולד ב 28.01.1976.
גר בכפר סלמה שבמועצה האיזורית משגב.
שירת בחיל רגלים בתור גשש.
נפלנפל בעת שירותו הצבאי ב 30.07.1996
היה בן עשרים בנופלו.
הובא למנוחת עולמים בבית העלמין סלאמה.
נולד בתאריך 28.1.1976, בן לפאוזי ותמאם משבט סואעד, שמקום מושבו בואדי צלמון.
אברהים גדל והתחנך בכפר הולדתו, שם סיים את חוק לימודיו היסודיים ועבר לביה"ס בראמה, שם סיים בהצטיינות את לימודיו כמכונאי רכב.
היה בן בכור, חייכן ומלא חיים. אהב את הזולת ועזר לבני כפרו בכל הזדמנות שהתבקש. כמו כן אהב מאד את בני משפחתו, הוריו, אחיו ואחיותיו. תמך בהם ודאג שילמדו ויקבלו חינוך. הוריו התייעצו אתו בכל דבר. היה עושה סקר שוק לפני רכישת מוצר או מצרך והיה מחליט מה לקנות. תמיד ידע בחוכמתו ובניסיון חייו שהחלטתו תהיה נכונה ומוצדקת. כיבד את הוריו, שמע בעצתם והיה לשאר בני המשפחה האח הבכור, האב הדואג והמלטף ודאג לכל מבוקשם.
משחר ילדותו גדל והתחנך על אהבת ארץ ישראל ודגל בעקרון חובת השירות והגיוס לצה"ל, אהבה שקיבל מאביו, שיבדל לחיים ארוכים, אשר שירת 25 שנה בצבא.
בתאריך 7.12.1994 התגייס לצה"ל. תחילה לחיל חינוך וגדנ"ע ולאחר מכן ביקש העברה לגששות ואכן נענה והוצב בשכם.
אברהים אהב את המדים וראה בעין יפה וכחובה לשרת את המדינה וליטול חלק בשמירה על ביטחונה וקיומה. עלה בסולם הדרגות והתכוון לצאת לקורס קצינים. זו הייתה שאיפתו, אותה הביע בפני מפקדו מספר פעמים.
במהלך שירותו הצבאי התארס עם בחירת ליבו רסמייה חסן.
אברהים אף בנה בית בסמוך לבית הוריו, בית שלא זכה להתגורר בו.
חברו ומפקדו מספרים שהיה חייל אמיץ וגשש מעולה, מסור ונאמן. תמיד התנדב לביצוע משימות ולהשתתפות באירועים ומילא את התפקידים שהוטלו עליו בהצלחה ובשקט שראוי למופת.
בתאריך 30.7.1996, בהיותו בבסיס בשכם, נמצא ללא רוח חיים כאשר נסיבות האירוע טרם ידועות.
אברהים הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בוואדי צלמון, בטקס צבאי מלא.
השאיר אחריו זוג הורים, ארוסה, 9 אחיות ואח אחד - נור, בן 17, אשר מחכה בכיליון עיניים ליום הגיוס כדי להמשיך את המסורת המשפחתית.